Manufacturer No:MAL222591004E3
Manufacturer:Vishay
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 25F 2.7V 18x20 1820
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 225 EDLC-R ENYCAP |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Through Hole |
| Capacitance: | 25 F |
| Voltage Rating DC: | 2.7 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 50 % |
| ESR: | 20 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 20 mm |
| Diameter: | 18 mm |
| Life: | 2000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Tradename: | ENYCAP |
| Type: | Cylindrical |
| Unit Weight: | 0.431248 oz |
HOT
850617021001
Brand:Wurth Elektronik

SCCT30B186SRB
Brand:KYOCERA AVX

DSM304Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

MAL223551014E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMR14D474PRBB0
Brand:KYOCERA AVX

MAL223051013E3
Brand:Vishay / BC Components
FMR0H473ZF
Brand:KEMET

MAL222551006E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL222051008E3
Brand:Vishay / BC Components

DSM126Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






