Manufacturer No:HVZ0E226NF
Manufacturer:KEMET
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 2.7V 22F 30% LS=5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | HVZ |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 22 F |
| Voltage Rating DC: | 2.7 VDC |
| Tolerance: | 30 % |
| ESR: | 100 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 35 mm |
| Height: | 37 mm |
| Diameter: | 12.5 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KEMET |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
SCCT30B186SRB
Brand:KYOCERA AVX

MAL223051002E3
Brand:Vishay / BC Components

DSM165Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

BCAP0025 P270 X01
Brand:Maxwell Technologies

MAL222551013E3
Brand:Vishay / BC Components

DSM126Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

MAL219691214E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCW50B127SSBLE
Brand:KYOCERA AVX

MAL223551014E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMR14J334SRBA0
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






