Manufacturer No:MAL219691204E3
Manufacturer:Vishay
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 15F 5.6V 12x10 2pin Vertical
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 196 HVC ENYCAP |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 15 F |
| Voltage Rating DC: | 5.6 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 80 % |
| ESR: | 10 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 10 mm |
| Diameter: | 12 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Leakage Current: | 120 uA |
| Operating Temperature Range: | - 20 C to + 85 C |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 560 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Tradename: | ENYCAP |
| Type: | Cylindrical |
| Unit Weight: | 0.256738 oz |
HOT
MAL223551014E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCS25E705PRB
Brand:KYOCERA AVX

MAL219690107E3
Brand:Vishay / BC Components

FS0H105ZF
Brand:KEMET

MAL219691214E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL222551013E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL223051009E3
Brand:Vishay / BC Components
KR-5R5V224-R
Brand:PowerStor / Eaton

HSL1040-3R8157-R
Brand:PowerStor / Eaton

SCMZ1EP167SRBB0
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






