Manufacturer No:DSM186Q018W075PB
Manufacturer:Cornell Dubilier
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 18VDC 18.6F Tol -10%/+30% 112x67x19.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cornell Dubilier |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DSM |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Wire |
| Capacitance: | 18.6 F |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 220 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Length: | 112 mm |
| Width: | 19.5 mm |
| Height: | 67 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Cornell Dubilier - CDE |
| Leakage Current: | 11 mA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
HOT
SCCT35E226SRB
Brand:KYOCERA AVX

DSM116Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

DSM105Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE
KR-5R5V224-R
Brand:PowerStor / Eaton

SCMZ1EP167SRBB0
Brand:KYOCERA AVX

MAL222051016E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCW50B127SSBLE
Brand:KYOCERA AVX

FYL0H103ZF
Brand:KEMET

SCCS25E705PRB
Brand:KYOCERA AVX

MAL222551008E3
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






