Manufacturer No:MPT4.8-150
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 100mA@4.8V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | Classic Application |
| Output Power: | 480 mW |
| Maximum Output Current: | 100 mA |
| Maximum Output Voltage: | 4.8 V |
| Length: | 94 mm |
| Width: | 73 mm |
| Thickness: | 0.22 mm |
| Application: | Indoor Intermittent Outdoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Isc - Short Circuit Current: | 128 mA |
| Output Voltage: | 7.4 V |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 7.4 V |
| Unit Weight: | 0.130000 oz |
HOT
LL200-4.8-37
Brand:PowerFilm
AM-1819CA
Brand:Panasonic Battery

313070000
Brand:Seeed Studio
AM-1454CA
Brand:Panasonic Battery
AM-5902CAR
Brand:Panasonic Battery

FIT0600
Brand:DFRobot
AM-7S03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

RC7.2-75PSAF
Brand:PowerFilm

ONP1.2-12x24
Brand:PowerFilm

MPT4.8-75
Brand:PowerFilm
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






