Manufacturer No:MPT4.8-75
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 50mA@4.8V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | Classic Application |
| Output Power: | 240 mW |
| Maximum Output Current: | 50 mA |
| Maximum Output Voltage: | 4.8 V |
| Length: | 94 mm |
| Width: | 73 mm |
| Thickness: | 0.22 mm |
| Application: | Indoor Intermittent Outdoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Isc - Short Circuit Current: | 64 mA |
| Output Voltage: | 7.4 V |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 7.4 V |
| Unit Weight: | 0.060000 oz |
HOT
MRC-KT0002
Brand:Ultralife
AM-1815CA
Brand:Panasonic Battery

SC10050
Brand:OSEPP Electronics
AM-1417CA
Brand:Panasonic Battery

SC10036
Brand:OSEPP Electronics

PIS-0572
Brand:Crowd Supply

MPT2.4-21
Brand:PowerFilm
BWA-SOLAR PANEL 3W
Brand:Banner Engineering

MPT3.6-150
Brand:PowerFilm
AM-5605CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






