Manufacturer No:AM-1606C-MEL
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar BLE Sensor 15x15mm Min 100 Lux
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Maximum Output Current: | 3.1 uA |
| Maximum Output Voltage: | 2.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 15 mm |
| Width: | 15 mm |
| Thickness: | 0.9 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Isc - Short Circuit Current: | 3.5 uA |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Part # Aliases: | AM-1606C-MEL-E |
| Unit Weight: | 0.324873 oz |
HOTAM-8804CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

MIKROE-651
Brand:Mikroe
AM-1819CA
Brand:Panasonic Battery
AM-7A03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

SC20036
Brand:OSEPP Electronics

SC20072
Brand:OSEPP Electronics

LL200-2.4-75
Brand:PowerFilm

MP7.2-150F
Brand:PowerFilm

313070002
Brand:Seeed Studio
AM-1417CA
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






