Manufacturer No:1812L050/60MR-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | 1812L |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 500 mA |
| Maximum Voltage: | 60 VDC |
| Trip Current: | 1 A |
| Current Rating - Max: | 10 A |
| Resistance: | 1 Ohms |
| Package / Case: | 1812 (4532 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Length: | 4.73 mm |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | POLY-FUSE |
| Width: | 3.41 mm |
HOTRF5024-000
Brand:Littelfuse

picoASMDCH005F
Brand:Littelfuse

MF-USHT010KX-2
Brand:Bourns
1812L035/30DR
Brand:Littelfuse

0805L010YR
Brand:Littelfuse

MINISMDC014F-2
Brand:Littelfuse

MF-MSMF110/16-2
Brand:Bourns

MF-LSMF200/24X-2
Brand:Bourns

NANOSMDCH030F/24-02
Brand:Littelfuse

MINIASMDC030F-2
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






