Manufacturer No:MF-ASML010/6-2
Manufacturer:Bourns
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 6V .1A-HD 50A MAX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MF-ASML/X |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 100 mA |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 300 mA |
| Current Rating - Max: | 50 A |
| Resistance: | 3 Ohms |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 0.6 mm |
| Length: | 1.15 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 500 mW (1/2 W) |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Type: | Low Ohmic PTC Resettable Fuses |
| Width: | 0.65 mm |
| Unit Weight: | 0.000071 oz |
HOT
0603L075SLYR
Brand:Littelfuse

0ZCJ0010FF2E
Brand:Bel Fuse

0603L300/9SLYR
Brand:Littelfuse

MF-NSML500/6-2
Brand:Bourns

MINISMDC150F/12-2
Brand:Littelfuse

MINISMDC150F/24-2
Brand:Littelfuse

0ZRE0016FF1C
Brand:Bel Fuse

MF-NSMF035X-2
Brand:Bourns

2920L200/24DR
Brand:Littelfuse

MF-USHT050KX-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






