Manufacturer No:PICOSMDC010S-2
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 15V 100mA 11Ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | picoSMD |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 100 mA |
| Maximum Voltage: | 15 VDC |
| Trip Current: | 300 mA |
| Current Rating - Max: | 100 A |
| Resistance: | 11 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 2.2 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 500 mW (1/2 W) |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | PolySwitch |
| Type: | PolySwitch Resettable Fuses |
| Width: | 1.5 mm |
| Part # Aliases: | RF1689-000 |
| Unit Weight: | 0.002101 oz |
HOT
MF-LSMF150X-2
Brand:Bourns

picoASMDCH020F
Brand:Littelfuse

0603L075SLYR
Brand:Littelfuse

0402L050SLKR
Brand:Littelfuse

2920L185DR
Brand:Littelfuse

MF-LSMF300/16X-2
Brand:Bourns

1206L050/24WR
Brand:Littelfuse

1206L500SL-VWR
Brand:Littelfuse

2920L200/24DR
Brand:Littelfuse

MF-NSHT020KX-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






