Manufacturer No:XGM240-RB4316A
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:Multiprotocol Development Tools
Description:Multiprotocol Development Tools xGM240P +10 dBm Module Radio Board
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Multiprotocol Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plug-in Modules |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Tool Is For Evaluation Of: | MGM240PB32VNA3 |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Interface Type: | COM Ethernet USB |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | BLE 5.3 |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | Zigbee 802.15.4 |
| Brand: | Silicon Labs |
| For Use With: | BRD4001A BRD4002A |
| Packaging: | Kit |
| Product Type: | Multiprotocol Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Type: | BLE 5.3 Zigbee |
HOTQPQ1040QEVB
Brand:Qorvo

LBUA5QJ2AB-828EVB
Brand:Murata Electronics

ESP32-C3-DevKitC-02U
Brand:Espressif Systems

ADP-R6001D-00B
Brand:u-blox

BG22-EK4108A
Brand:Silicon Labs

KG100S-RB4332A
Brand:Silicon Labs

xG24-PK6010A
Brand:Silicon Labs

QM33120WDK1
Brand:Qorvo

xG27-RB4194A
Brand:Silicon Labs

QPL7420EVB-01
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






