Manufacturer No:G250N50W4
Manufacturer:Anaren
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-2.2GHz 250Watts -55C to +150C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Anaren |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 250 W |
| Tolerance: | 2 % |
| Frequency: | 2.2 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 0.975 in |
| Width: | 0.375 in |
| Height: | 0.23 in |
| Packaging: | Tray |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Anaren |
| Features: | - |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 150 C |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.426087 oz |
HOTFR10515N0050JBK
Brand:KYOCERA AVX

E125N50X4
Brand:Anaren

FR10870N0050J01
Brand:KYOCERA AVX

CH0402-330RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice
TVC2335CT-50R0GN-2T-15TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CT12010T0050JTR
Brand:KYOCERA AVX

CH0603-10RJFTA
Brand:Vishay / Sfernice

CH0603-50RGFTA
Brand:Vishay / Sfernice
FR10515N0100JBK
Brand:KYOCERA AVX

CH02016-10RJFTA
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






