Manufacturer No:J100N50X4B
Manufacturer:Anaren
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-4GHz 100W AiN 50 Ohm +/-2%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Anaren |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 100 W |
| Tolerance: | 2 % |
| Frequency: | 4 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 0.515 in |
| Width: | 0.25 in |
| Height: | 0.135 in |
| Packaging: | Tray |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Anaren |
| Features: | - |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 150 C |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Resistors |
| Type: | Half Flange Mount Resistor |
| Unit Weight: | 0.170435 oz |
HOT
CH0402-330RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice
TV1206CT-50R0GN-96-04TR
Brand:Vishay / Barry Industries

TV0202GA-1000FN-90WP
Brand:Vishay / Barry Industries
TV1005CB-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CH0603-50RGFTA
Brand:Vishay / Sfernice

CH02016-100RGFT
Brand:Vishay / Sfernice

CZ12525T0050GTR
Brand:KYOCERA AVX

20-50RP
Brand:Anaren
TVC2525CT-50R0JN-2T-09TR
Brand:Vishay / Barry Industries

G300N50W4
Brand:Anaren
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






