Manufacturer No:TV1005CT-50R0JN-2Q-01TR
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-3GHz 1005 50ohms 10W 5% AIN Wraparound
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TV |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 10 W |
| Tolerance: | 5 % |
| Frequency: | 3 GHz |
| Length: | 2.5 mm |
| Width: | 1.2 mm |
| Height: | 0.38 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Barry Industries |
| Case Code - in: | 1005 |
| Case Code - mm: | 2512 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 1005 (2512 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Aluminum Nitride Material |
HOTTVC2335CT-50R0GN-2T-15TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CH02016-10RJFTA
Brand:Vishay / Sfernice
TV0402GA-50R0JN-90TR
Brand:Vishay / Barry Industries

FT10975N0050J03
Brand:KYOCERA AVX

FC0402E1000BTBT1
Brand:Vishay / Thin Film

FR10870N0050J01
Brand:KYOCERA AVX

LT12010T0050JBK
Brand:KYOCERA AVX

C16A50Z4
Brand:Anaren

20-50RP
Brand:Anaren

CH0603-50RGFTA
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






