Manufacturer No:PX3AN1BH200PSAAX
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors Brass 1/4 NPT port HNBR Sealed Gage
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 200 psi |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Port Size: | 1/4 in - 18 NPT Male |
| Output Voltage: | 500 mV to 4.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Honeywell |
| Diameter: | 17 mm |
| Length: | 50 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | PX3 |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.414486 oz |
HOT
MPX5700ASX
Brand:NXP Semiconductors

SSCMANV060PGAA5
Brand:Honeywell
M7139-350BG-2-00000
Brand:Measurement Specialties

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

PX2AG2XX002BAAAX
Brand:Honeywell

803312
Brand:Amphenol i2s

BPS6C-X00
Brand:Honeywell

NPI-19M-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SSCMRRD002NDAA5
Brand:Honeywell
ABP2DANT100PGSA3XX
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






