Manufacturer No:3266X-1-104LF
Manufacturer:Bourns
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - Through Hole 100K 10% 1/4"MULTITURN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Trimmer Resistors - Through Hole |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3266 |
| Termination Style: | PC Pin |
| Product: | Multiturn |
| Number of Turns: | 12 |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Adjustment: | Side Slot |
| Power Rating: | 250 mW (1/4 W) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Tolerance: | 10 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Orientation: | Horizontal Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Bourns |
| Element Type: | Cermet |
| Height: | 7.24 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Tradename: | Trimpot |
| Type: | 0.25 in Square Trimpot Trimmer Resistor |
| Width: | 4.5 mm |
| Unit Weight: | 0.015168 oz |
HOT
PT10MV10-502A2020-PM-S
Brand:Amphenol Piher

91A1A-B28-E20L
Brand:Bourns
157S102MB9002
Brand:Vishay
P16NP102MAB15F3
Brand:Vishay

AD8403ARZ10-REEL
Brand:Analog Devices

P11H1F0GHFW10502KA
Brand:Vishay

AD5242BRZ100
Brand:Analog Devices

AD5290YRMZ100-R7
Brand:Analog Devices

TC33X-2-103E
Brand:Bourns

3266X-1-104LF
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






