Manufacturer No:3296P-1-203LF
Manufacturer:Bourns
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 20Kohms Sealed Horizontal Adjust
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Trimmer Resistors - Through Hole |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3296 |
| Termination Style: | PC Pin |
| Product: | Multiturn |
| Number of Turns: | 25 |
| Resistance: | 20 kOhms |
| Adjustment: | Side Cross |
| Power Rating: | 500 mW (1/2 W) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Tolerance: | 10 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Orientation: | Horizontal Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Bourns |
| Element Type: | Cermet |
| Height: | 4.83 mm |
| Length: | 9.53 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Tradename: | Trimpot |
| Type: | 0.375 in Square Trimpot Trimmer Resistor |
| Unit Weight: | 0.029983 oz |
HOTP16NP104MAB15F2
Brand:Vishay

3296P-1-203LF
Brand:Bourns

MCP4022T-103E/CH
Brand:Microchip Technology

T93YB472KT20
Brand:Vishay / Sfernice

PT6KV-104A2020-E
Brand:Amphenol Piher

PTC15MV18-104A2020
Brand:Amphenol Piher
P16NP472MAB15F1
Brand:Vishay

534B1501JL
Brand:Vishay / Spectrol

PT10RV10-103A2020-PM-S
Brand:Amphenol Piher

PRM162-K420S-104A2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






