Manufacturer No:7286R50KL.25
Manufacturer:TT Electronics
Type:Precision Potentiometers
Description:Precision Potentiometers 7/8" 50KOHM 10 TURN WIREWOUND
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TT Electronics |
| Product Category: | Precision Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Series: | 7280 |
| Termination Style: | Solder Turret |
| Product: | Precision Potentiometers |
| Type: | Rotary Metal |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Number of Turns: | 10 Turn |
| Number of Gangs: | 1 Gang |
| Resistance: | 50 kOhms |
| Shaft Diameter: | 6.35 mm |
| Shaft Length: | 20.625 mm |
| Element Type: | Wirewound |
| Shaft Type: | Slotted |
| Tolerance: | 5 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | BI Technologies / TT Electronics |
| Diameter: | 2.22 mm |
| Power Rating: | 2 W |
| Product Type: | Precision Potentiometers |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Unit Weight: | 0.749999 oz |
HOT
T93YB472KT20
Brand:Vishay / Sfernice
P16NP102MAB15F3
Brand:Vishay

P13QEJ104MAB12
Brand:Vishay / Sfernice

AD5272BRMZ-50-RL7
Brand:Analog Devices

MAX5483EUD+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
3540S-1-103L
Brand:Bourns

TPL0102-100QPWREP
Brand:Texas Instruments
PRV6SAABGYB25204JA
Brand:Vishay / Sfernice

MCP4551T-502E/MS
Brand:Microchip Technology

534B1503JL
Brand:Vishay / Spectrol
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






