Manufacturer No:MA4P505-255
Manufacturer:MACOM
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes DiodePinCeramic_PkgSi
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 0.5 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Minimum Operating Frequency: | 1 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 500 MHz |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | ODS-255 |
| Brand: | MACOM |
| Carrier Life: | 2000 nS |
| Configuration: | Single |
| Pd - Power Dissipation: | 10.7 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | Pin Diode |
| Unit Weight: | 0.005046 oz |
HOTMMDB30-B11
Brand:MACOM

MPN7420-C12
Brand:MACOM
SMP1322-075LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MA4L021-120
Brand:MACOM

SMP1330-040LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SMP1352-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MADP-000907-14020W
Brand:MACOM

RN779FT106
Brand:ROHM Semiconductor

SMP1371-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

CLA4609-086LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






