Manufacturer No:MNS2-9-W1-PC-01
Manufacturer:Monnit
Type:Other Modules
Description:Other Modules ALTA Wireless Pulse Counters (Single Input) - Coin Cell Powered (900 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Other Modules |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| Product: | Wireless Modules |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Brand: | Monnit |
| Description/Function: | Coin cell power |
| Dimensions: | 50.8 mm x 28.575 mm x 22.225 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 7 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | Wireless Pulse Counter |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Type: | Wireless Pulse Counter |
| Unit Weight: | 0.699999 oz |
HOTBCM95719A1904AC
Brand:Broadcom / Avago

B7A-T6D7
Brand:Omron Automation and Safety

PXI-7931
Brand:ADLINK Technology

MNS2-8-IN-PC-01-SOL
Brand:Monnit

PIM550
Brand:Pimoroni

B7A-R6C31
Brand:Omron Automation and Safety

B7A-R6A57
Brand:Omron Automation and Safety

50020R-10
Brand:Renesas / Dialog
96SDVR-8X-ST-TE-B
Brand:Advantech
BCM957414A4142CC
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






