Manufacturer No:MNS2-9-IN-PC-01-SOL
Manufacturer:Monnit
Type:Other Modules
Description:Other Modules ALTA Industrial Wireless Pulse Counters (Single Input) with Solar Power (900 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Other Modules |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| Product: | Wireless Modules |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Brand: | Monnit |
| Description/Function: | Industrial with solar power |
| Dimensions: | 94 mm x 58.84 mm x 35 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | Wireless Pulse Counter |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Type: | Wireless Pulse Counter |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT
2294800-R
Brand:Microchip Technology

DLP-IOR4
Brand:DLP Design

PIM550
Brand:Pimoroni
LPE35000-AP
Brand:Broadcom / Avago

B7A-R6B11
Brand:Omron Automation and Safety

12008IXS
Brand:Microchip Technology

DS3231MPMB1#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
LPE32002-M2
Brand:Broadcom / Avago

VEGA-340-08A1
Brand:Advantech

PCA-TPM-00B1E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






