Manufacturer No:MNS2-9-IN-PC-01
Manufacturer:Monnit
Type:Other Modules
Description:Other Modules ALTA Industrial Wireless Pulse Counters (Single Input) (900 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Other Modules |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| Product: | Wireless Modules |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Brand: | Monnit |
| Description/Function: | Industrial |
| Dimensions: | 94 mm x 58.84 mm x 35 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | Wireless Pulse Counter |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Type: | Wireless Pulse Counter |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT96RC-SAS-8P-PE-LS4
Brand:Advantech

PCA-TPM-00B1E
Brand:Advantech

B7A-R6B31
Brand:Omron Automation and Safety

LP32-SW-OPT-1
Brand:Broadcom / Avago
LPE32000-M2
Brand:Broadcom / Avago
05-50113-00
Brand:Broadcom / Avago

B7A-R6A33
Brand:Omron Automation and Safety
3258C16IXS
Brand:Microchip Technology

MIC-3927CE
Brand:Advantech

NB-80E-01-H
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






