Manufacturer No:RV1S9061ACCSP-10YV#SC0
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:High Speed Optocouplers
Description:High Speed Optocouplers HI-SPD OPTOCPLR LSO5 UL CSA VDE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | High Speed Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Rate: | 15 Mb/s |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Output Type: | CMOS |
| Isolation Voltage: | 5000 Vrms |
| Vf - Forward Voltage: | 1.55 V |
| If - Forward Current: | 25 mA |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Pd - Power Dissipation: | 250 mW |
| Current Transfer Ratio: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | RV1S9x6xA |
| Packaging: | Cut Tape |
| Fall Time: | - |
| Output Current: | 25 mA |
| Rise Time: | - |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Product Type: | High Speed Optocouplers |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Optocouplers |
HOT
IL207AT
Brand:Vishay Semiconductors

SI8274GB1-IM1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

NCD57530DWKR2G
Brand:onsemi

TPSI3050SDWZR
Brand:Texas Instruments

TLX9309(TPL,F
Brand:Toshiba

TLP5771H(D4TP4,E
Brand:Toshiba

NCP51560ABDWR2G
Brand:onsemi

VOMA617A-4X001T
Brand:Vishay Semiconductors

TLP5705H(D4-TP,E
Brand:Toshiba

RV1S9061ACCSP-10YV#SC0
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






