Manufacturer No:T30UXIC-CRFV W/30
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors T30UX Series: CRFV Coating W/Flange; w/ Analog Output; Range: 300 mm - 3 m; Input: 10-30 V dc; Analog Output: 4-20 mA; 9 m (30 ft) Cable
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| Sensing Distance: | 300 mm to 3 m |
| Amplifier Type: | Analog Output |
| Connection Method: | Cable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| Height: | 51.1 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Operating Supply Voltage: | 10 VDC to 30 VDC |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | T30UX |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 10 VDC |
| Width: | 45 mm |
| Part # Aliases: | 805759 |
HOT
AFBR-S6EPY12111R
Brand:Broadcom / Avago

Mira220-2QM1WO FT SE
Brand:ams OSRAM

AFBR-S6PY0234
Brand:Broadcom / Avago

TCD2569BFG(Z,T)
Brand:Toshiba
RPI-0125B
Brand:ROHM Semiconductor

TEMD6200FITX01
Brand:Vishay Semiconductors
AFBR-S6EPR44112
Brand:Broadcom / Avago

TCD1254GFG(8Z,AA2)
Brand:Toshiba

AFBR-S6EPY12251R
Brand:Broadcom / Avago
T30UXIC-CRFV W/30
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






