Manufacturer No:TRF7962ARHBR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:NFC/RFID Tags & Transponders
Description:NFC/RFID Tags & Transponders Fully Integ 13.56MHz RFID R/W IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| RoHS: | Details |
| Operating Frequency: | 13.56 MHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-32 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Temperature Range: | - 20 C to + 85 C |
| Product Type: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| Series: | TRF7962A |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
| Unit Weight: | 0.002547 oz |
HOT
N24RF04DWPT3G
Brand:onsemi

MLX90109EDC-AAA-000-SP
Brand:Melexis

PN7150B0HN/C11006E
Brand:NXP Semiconductors

PN7160A1HN/C100E
Brand:NXP Semiconductors

MIKROE-4635
Brand:Mikroe

TRF7970ARHBT
Brand:Texas Instruments

ST25DV64KC-JF6D3
Brand:STMicroelectronics

B82453C0203A000
Brand:EPCOS / TDK

ZXC-715XJLC
Brand:Coilcraft

MFRC52202HN1,157
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






