Manufacturer No:TVP7002PZP
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Video ICs
Description:Video ICs Tr 8/10B 165/110MSPS Video ADC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Digitizer |
| Number of Channels: | 3 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.9 V 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HTQFP-100 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 14 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Video Digitizers |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 10 bit |
| Series: | TVP7002 |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 2 V 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V 3 V |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.017990 oz |
HOT
FT801Q-R
Brand:Bridgetek

GS2961-IBE3
Brand:Semtech

ADV7391BCPZ
Brand:Analog Devices

LMH0346MH/NOPB
Brand:Texas Instruments

AD724JRZ
Brand:Analog Devices

TW9990AT-NA1-GR
Brand:Renesas / Intersil

TVP5147M1PFPR
Brand:Texas Instruments

BH76806FVM-TR
Brand:ROHM Semiconductor

ADA4411-3ARQZ-R7
Brand:Analog Devices

BH76361FV-E2
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






