Manufacturer No:ADV7341BSTZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Video ICs
Description:Video ICs 6 DAC 12-bit 4xOS HDTV Video Encoder
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Encoder |
| Number of Channels: | 6 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 122 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-64 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Development Kit: | EVAL-ADV7341EBZ |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 12 bit |
| Series: | ADV7341 |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Unit Weight: | 0.012088 oz |
HOT
TVP5147M1PFPR
Brand:Texas Instruments

FT810Q-R
Brand:Bridgetek

ADV7182ABCPZ
Brand:Analog Devices

TW9984AT-NA1-GE
Brand:Renesas / Intersil

ADV7280WBCPZ-M
Brand:Analog Devices

GS1661AIBE3
Brand:Semtech

BT818Q-T
Brand:Bridgetek

GS2961AIBE3
Brand:Semtech

LMH0303SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

SN65DSI85TPAPRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






