Manufacturer No:1517602
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables SACB- 10X0.34/2XO. 75-50 PUR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Cable Ring |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 12 Conductor |
| Cable Length: | 50 m |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Outside Diameter: | 8.6 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyurethane (PUR) |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Field |
| Part # Aliases: | SACB-10X034/2X075-50_PUR SACB10X0342X07550PUR |
| Unit Weight: | 0.176370 oz |
HOT
8175 060100
Brand:Belden Wire & Cable

8108 060100
Brand:Belden Wire & Cable
76103WS 008100
Brand:Belden Wire & Cable

1416376
Brand:Phoenix Contact

09456000131
Brand:HARTING

1501650
Brand:Phoenix Contact

155220-0064
Brand:Molex / Flamar

86107CY SL005
Brand:Alpha Wire

78152 SL005
Brand:Alpha Wire
190-038045-00
Brand:Amphenol Socapex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






