Manufacturer No:1422000
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables PVC - YELLOW 24AWG 4WIRES 4.4MM 100M L
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Cable Ring |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 4 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 24 AWG |
| Outside Diameter: | 4.4 mm |
| Jacket Color: | Yellow |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
1501689
Brand:Phoenix Contact

9574 002U1000
Brand:Belden Wire & Cable

1416567
Brand:Phoenix Contact

1592A 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

8621 060100
Brand:Belden Wire & Cable

19122 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

1441545
Brand:Phoenix Contact

6362 SL002
Brand:Alpha Wire

78022 SL005
Brand:Alpha Wire

1419152
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






