Manufacturer No:83606 002100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 20AWG 6C SHIELD 100ft SPOOL RED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Type: | Audio Control and Instrumentation |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 6 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 20 AWG |
| Outside Diameter: | 5.26 mm |
| Jacket Color: | Red |
| Jacket Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 28 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Features: | FEP Jacket |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 83606 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 6.200 lbs |
HOT
1501650
Brand:Phoenix Contact

1535794
Brand:Phoenix Contact

1400493
Brand:Phoenix Contact

1899C SL005
Brand:Alpha Wire

1502SB 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

5100FE 008500
Brand:Belden Wire & Cable

8467 060500
Brand:Belden Wire & Cable

155220-0064 (5 Meters)
Brand:Molex / Flamar

8428 010100
Brand:Belden Wire & Cable

FIT0751
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






