Manufacturer No:MG16B-030-AB-00
Manufacturer:Nidec
Type:AC DC & Servo Motors
Description:AC DC & Servo Motors 12V DC planetary gear motor 380 rpm 1/30 gear ratio
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nidec |
| Product Category: | AC DC & Servo Motors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Geared Motors |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Length: | 35 mm |
| Motor Drive Type: | Brushed DC |
| Brand: | Nidec Components |
| Gear Ratio: | 1/30 |
| No Load Speed: | 477 RPM |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | AC DC & Servo Motors |
| Series: | MG16B |
| Stall Torque: | 0.05 Nm |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Type: | DC Planetary Gear Motor |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
QSH5718-76-28-189-10k
Brand:ADI Trinamic

MG16B-030-AB-00
Brand:Nidec Components

QBL4208-41-04-006
Brand:ADI Trinamic
TSM23X3G-IP
Brand:Applied Motion

QSH4218-35-10-027
Brand:ADI Trinamic
R88M-GP20030H-O
Brand:Omron Automation and Safety

FIT0774
Brand:DFRobot

TMC261C-PA
Brand:ADI Trinamic

PD42-2-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic

R88M-G40030H-BS2
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






