Manufacturer No:DRV8251ADDAR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives 48-V 3.5-A H bridge motor driver with current regulation and current sense feedback
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 48 V |
| Current Rating: | 4.1 A |
| Series: | DRV8251A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
HOT
QSH6018-86-28-310
Brand:ADI Trinamic

ATS480D88Y
Brand:Schneider Electric

R88M-G10030L-BO
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-6212-TMCL
Brand:ADI Trinamic

QSH5718-76-28-189-10k
Brand:ADI Trinamic

NEMA11-13-01D-AMT112S
Brand:CUI Devices

PD86-3-1260-TMCL
Brand:ADI Trinamic

MG16B-030-AB-00
Brand:Nidec Components

QSH6018-65-28-210-10k
Brand:ADI Trinamic

R88M-G40030H-BS2
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






