Manufacturer No:PD42-1-1141
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motors
Description:Stepper Motors PANdrive/ Smart Stepper Motor 24V/ 0.27Nm/ motor NEMA17/42mm/ TMCL RS485/ USB incl. Coating
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motors |
| Type: | Stepper Driver |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 17 |
| Minimum Holding Torque: | 0.27 N-m |
| Step Angle: | 1.8 deg |
| Voltage Rating: | 24 V |
| Current Rating: | 1.1 A |
| Output Type: | Open-Drain |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 42 mm x 42 mm x 46.5 mm |
| Series: | PD-1141 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0267 |
| Unit Weight: | 8.113011 oz |
HOT
TMCM-1140-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

TMCM-6212-TMCL
Brand:ADI Trinamic

QSH2818-32-07-006
Brand:ADI Trinamic

R88M-G10030L-BO
Brand:Omron Automation and Safety

MG16B-030-AB-00
Brand:Nidec Components

NEMA11-13-01D-AMT112S
Brand:CUI Devices

TMCM-1160-TMCL
Brand:ADI Trinamic

902-0118-000
Brand:ROBOTIS

3G3MX2-A2002-V1
Brand:Omron Automation and Safety

900-00005
Brand:Parallax
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






