Manufacturer No:PD42-1-1243-IOLINK
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motors
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 28V 0.27Nm NEMA17/42mm SPI S/D IO-Link
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motors |
| Type: | Stepper Driver |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 17 |
| Minimum Holding Torque: | 0.27 Nm |
| Step Angle: | 1.9 deg |
| Voltage Rating: | 24 VDC |
| Current Rating: | 1 A |
| Rotor Inertia: | 35 g-cm-sq |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Cable Length: | 20 m |
| Dimensions: | 42 mm x 42 mm x 64 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PD-1243 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | CoolStep? SpreadCycle? StallGuard? StealthChop? IO-Link? |
HOTR88M-G10030L-OS2
Brand:Omron Automation and Safety

1201694
Brand:Phoenix Contact

R88M-GP20030T-S2
Brand:Omron Automation and Safety
STR3
Brand:Applied Motion
R88M-GP10030S
Brand:Omron Automation and Safety

PD60-3-1076
Brand:ADI Trinamic

TMCM-1638-CANopen
Brand:ADI Trinamic

1201695
Brand:Phoenix Contact

QSH2818-32-07-006
Brand:ADI Trinamic

PD42-1-1243-IOLINK
Brand:ADI Trinamic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






