Manufacturer No:PD42-3-1670-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart BLDC Motor integrated encoder FOC 0.18Nm 1.8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Driver |
| Minimum Holding Torque: | 0.18 N-m |
| Voltage Rating: | 24 V |
| Current Rating: | 5.14 A |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 42 mm x 42 mm x 93 mm |
| Series: | PD-1670 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0370 |
| Unit Weight: | 1.415 lbs |
HOT
NEMA23-17-15PD-AMT112S
Brand:CUI Devices

ATS480D47Y
Brand:Schneider Electric

902-0125-000
Brand:ROBOTIS

PD60-3-1260-TMCL
Brand:ADI Trinamic

MG16B-030-AB-00
Brand:Nidec Components

PD60-3-1160-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030H
Brand:Omron Automation and Safety

PD42-2-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic

MAX22201ATC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
R88M-GP20030H-B
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






