Manufacturer No:PD60-3-1260-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 48V 2.1Nm NEMA24/60mm RS485 CAN USB TMCL Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Motor |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 24 |
| Minimum Holding Torque: | 2.1 N-m |
| Step Angle: | 1.8 deg |
| Voltage Rating: | 3.36 V |
| Current Rating: | 2.8 A |
| Rotor Inertia: | 570 g-cm-sq |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 60 mm x 60 mm x 93 mm |
| Series: | PD-1260 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0315 |
| Unit Weight: | 2.712 lbs |
HOTR88M-GP20030H-O
Brand:Omron Automation and Safety

QSH2818-51-07-012-8k
Brand:ADI Trinamic

902-0003-001
Brand:ROBOTIS

TMCM-1636-48V-TMCL
Brand:ADI Trinamic

902-0135-000
Brand:ROBOTIS

TMCM-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic
TSM23S-4RG
Brand:Applied Motion
R88M-GP20030H-B
Brand:Omron Automation and Safety
TXM24IP-3DG
Brand:Applied Motion

TMCM-6214-CANopen
Brand:ADI Trinamic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






