Manufacturer No:TMCM-1260-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives Stepper Motor Controller/Driver Single Axis RS485 CAN USB 2.8A/6A24V TMCL Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Motor Drive Type: | Stepper Motor Drive |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 54 V |
| Current Rating: | 6 A |
| Number of Phases: | 2 Phase |
| Series: | TMCM-1260 |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Part # Aliases: | 10-0313 |
| Unit Weight: | 1.093493 oz |
HOT
QSH5718-56-28-126
Brand:ADI Trinamic

3G3MX2-A2002-V1
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-G10030L-OS2
Brand:Omron Automation and Safety

R88M-GP20030H-OS2
Brand:Omron Automation and Safety

QSH6018-65-28-210-10k
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030H-BOS2
Brand:Omron Automation and Safety
STF10-IP
Brand:Applied Motion

PD60-3-1260-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

902-0118-000
Brand:ROBOTIS
R88M-GP20030T-BOS2
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






