Manufacturer No:TMC261C-PA
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives 2-phase stepper motor driver coolStep stallGuard2 TQFP44 MSL 3/260C RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Motor Drive Type: | Stepper Motor Drive |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 59 V |
| Current Rating: | 15 mA |
| Power Rating: | 1 W |
| Number of Phases: | 2 Phase |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
HOT
PD42-2-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic

PD60-3-1160-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

MG16B-030-AA-00
Brand:Nidec Components

3G3MX2-A4007-V1
Brand:Omron Automation and Safety

R88M-GP20030L-OS2
Brand:Omron Automation and Safety

1201695
Brand:Phoenix Contact

1201613
Brand:Phoenix Contact

R88M-GP20030L-O
Brand:Omron Automation and Safety

QBL4208-61-04-013-1k
Brand:ADI Trinamic

TMCM-1260-TMCL
Brand:ADI Trinamic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






