Manufacturer No:MAX22201ATC+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives 36V Brushed DC Motor Driver with Integrated Current Sensing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Motor Drive Type: | Brushed Motor Drive |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 36 V |
| Current Rating: | 3.5 A |
| Power Rating: | 1.951 W |
| Features: | Current Drive Regulation Monitor Very Low-Impedance FET |
| Series: | MAX2220 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
HOT
TMCM-1160-TMCL
Brand:ADI Trinamic
R88D-KT08H
Brand:Omron Automation and Safety

902-0097-000
Brand:ROBOTIS

TMCM-1076
Brand:ADI Trinamic

TMCM-1638-TMCL
Brand:ADI Trinamic

900-00008
Brand:Parallax
HT23-603D-ZAA
Brand:Applied Motion
HT34-696D-YAA
Brand:Applied Motion

R88M-GP20030H-OS2
Brand:Omron Automation and Safety

902-0124-000
Brand:ROBOTIS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






