Manufacturer No:3DM-GX5-AHRS
Manufacturer:Parker LORD
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units High Performance Attitude Reference Sensor General Package
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Parker LORD |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Sensor Type: | 9-axis |
| Interface Type: | RS-232 USB |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 2 g 4 g 8 g 20 g 40 g |
| Resolution: | 0.02 mg |
| Sensitivity: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Operating Supply Current: | - |
| Brand: | LORD Microstrain |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | MicroStrain |
| Part # Aliases: | 6253-4220 |
HOT
ADXL343BCCZ
Brand:Analog Devices

A33003LLUATR-125
Brand:Allegro MicroSystems

MTi-2-5A-T
Brand:Movella / Xsens

MLX90316KDC-BDG-100-TU
Brand:Melexis

IAM-20680HT
Brand:TDK InvenSense

IIS3DWBTR
Brand:STMicroelectronics

MC3419
Brand:MEMSIC

G-Link-200-8G
Brand:LORD Microstrain

ADIS16500AMLZ
Brand:Analog Devices

G-Link-200-40G
Brand:LORD Microstrain
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






