Manufacturer No:MTI-G-710-2A8G4
Manufacturer:Movella
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units GNSS/INS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Movella |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 9-axis |
| Interface Type: | UART USB |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 20 g |
| Resolution: | - |
| Sensitivity: | 0.003 deg/s/g |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 34 V |
| Operating Supply Current: | - |
| Bandwidth: | 415 Hz 375 Hz |
| Brand: | Movella / Xsens |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 34 V |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Range: | +/- 450 deg/s |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | MTI-G-710-GNSSINS-2A8G4 |
HOT
LSM6DS3TR-C
Brand:STMicroelectronics
A19351PUBATN-F-A
Brand:Allegro MicroSystems

ADXL1002BCPZ
Brand:Analog Devices

ATS19480LSNBTN
Brand:Allegro MicroSystems

204749-0013
Brand:Molex

MLX90316KDC-BDG-100-RE
Brand:Melexis

MLX90333KGO-BCT-000-SP
Brand:Melexis

66212APZ1
Brand:Amphenol PCB Piezotronics

ADIS16203CCCZ
Brand:Analog Devices

MLX90316KDC-BDG-100-TU
Brand:Melexis
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






