Manufacturer No:F2800137PMR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:32-bit Microcontrollers - MCU
Description:32-bit Microcontrollers - MCU C2000 32-bit MCU with 120 MHz 256-KB flash FPU and TMU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMS320F2800137 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Core: | C28x |
| Program Memory Size: | 256 kB |
| Data RAM Size: | 36 kB |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| ADC Resolution: | 2 x 12 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 25 MHz |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Microcontrollers - MCU |
| Tradename: | C2000 |
HOT
AVR32DD28-I/SS
Brand:Microchip Technology

STM32C031K6T6
Brand:STMicroelectronics

PIC18F25Q71-I/SP
Brand:Microchip Technology

PIC16F18046-I/SO
Brand:Microchip Technology

PIC32MK0128MCA048T-E/6MX
Brand:Microchip Technology

TLE98912QTW60XUMA1
Brand:Infineon Technologies

AVR64DD20-I/SO
Brand:Microchip Technology
R7F100GGH3CFB#AA0
Brand:Renesas Electronics
R5F56604CDFP#30
Brand:Renesas Electronics
PIC16F17156-I/STX
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






