Manufacturer No:SFSD4096L1AS1TO-I-ME-221-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards Industrial SD Card S-600 4 GB SLC Flash -40C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | S-600 |
| Product: | SD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 4 GB |
| Sustained Write: | 45 MB/s |
| Sustained Read: | 95 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 32 mm x 24 mm x 2.1 mm |
| Brand: | Swissbit |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | 609017 |
HOT
DECFC-08GYA2AC2DB
Brand:Innodisk

DS9092L+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
DS9093AG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DECFX-C12DD1KCAQFW
Brand:Innodisk

MTC4C10163S1SC48BA1
Brand:Micron

DS1972-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS9100-A+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1961S-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MTA9ADF1G72AZ-3G2E1
Brand:Micron

SDSDAF3-032G-XI
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






