Manufacturer No:APCFA256GGDAD-W6ETM1
Manufacturer:Apacer
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards CFast SM220 SATA3 MLC 256GB Standard Speed Extended Temp.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | SM220-CFast |
| Product: | CFast Cards |
| NAND Flash Technology: | MLC |
| Memory Size: | 256 GB |
| Sustained Write: | 355 MB/s |
| Sustained Read: | 550 MB/s |
| Interface Type: | SATA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 42.8 mm x 36.45 mm x 3.6 mm |
| Active Mode Current: | 705 mA |
| Brand: | Apacer |
| Configuration: | MLC |
| Connector Type: | 7 + 17 Pin Female connector |
| Length: | 42.8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 3.6 mm |
| Width: | 36.45 mm |
HOT
MTA18ASF2G72PDZ-2G9E1
Brand:Micron

DS1982-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SQF-MSDM1-4G-21E
Brand:Advantech

SFSD032GL1AM1MT-I-6F-21P-STD
Brand:Swissbit

SDCIT2/64GB
Brand:Kingston

SDSDAA-032G
Brand:SanDisk

DS1971-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQAB-016G-J
Brand:SanDisk

MURD4004GVHAWA00AAA0
Brand:TDK

SFSD0512L1AS1TO-I-ME-221-STD
Brand:Swissbit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






