Manufacturer No:MT40A1G16KH-062E AUT:E
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 16G 1GX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 1 G x 16 |
| Memory Size: | 16 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 84 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1140 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOTMAPC-A1500-AS000
Brand:MACOM

SDCPNRY-1T00
Brand:SanDisk

DTXM/64GB
Brand:Kingston

AT45DB161E-SSHD2B-T
Brand:Renesas / Dialog

SSDPF2KE032T1N1
Brand:Solidigm

NRF52833-QIAA-B-R
Brand:Nordic Semiconductor

OM8P0S3256Q-A0
Brand:Kingston

AT45DB641E-MHN-Y
Brand:Renesas / Dialog

OM4P0S3128Q-A0
Brand:Kingston
SEDC600M/3840G
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






