Manufacturer No:SEDC600M/1920G
Manufacturer:Kingston
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD 1920GB 2.5" SATA 3 6Gb/s
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | DC600M |
| Memory Size: | 1920 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | 2.5 in |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA III |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 100 mm x 69.9 mm x 7 mm |
| Sustained Write: | 530 MB/s |
| Sustained Read: | 560 MB/s |
| Brand: | Kingston |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 3.257198 oz |
HOTSEDC600M/960G
Brand:Kingston

EMMC16G-TB29-70H01
Brand:Kingston

MTFDDAV960TGA-1BC16ABYY
Brand:Micron

S40FC008C3B1I00300
Brand:SkyHigh Memory

SDINBDG4-8G-XI2
Brand:SanDisk

MT40A4G8NEA-062E:F
Brand:Micron

OMSP0S3256Q-00
Brand:Kingston

MTFDKBZ3T8TFR-1BC1ZABYY
Brand:Micron

N24C32UDTG
Brand:onsemi

IKKP200/16GB
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






