Manufacturer No:390112-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors SKT SDRAM 3.3MM 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Number of Positions: | 144 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 1 A |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Housing Material: | Plastic |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 1.599992 oz |
HOT
5821997-3
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

2013289-2
Brand:TE Connectivity

1-2355627-1
Brand:TE Connectivity

7111S2015X02LF
Brand:Amphenol FCI

2013289-1
Brand:TE Connectivity

SIM7155-6-1-14-A
Brand:GCT

6-2355626-4
Brand:TE Connectivity

78294-0001
Brand:Molex

78348-1001
Brand:Molex

2308107-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






