Manufacturer No:55505-00-02-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:Industrial Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Industrial Hall Effect / Magnetic Sensors HALL EFF GEARTOOTH SPEED SENS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Industrial Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Hall Effect Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Maximum Output Current: | 20 mA |
| Mounting Style: | Wire |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Bulk |
| Body Style: | Standard |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 36.75 mm |
| Lead Length: | 100 mm |
| Product Type: | Industrial Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Series: | 55505 |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | Tinned Leads |
| Tradename: | Hamlin |
| Unit Weight: | 1.230532 oz |
HOT
TMAG5123C1CQDBZR
Brand:Texas Instruments
TMAG5170A2EDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

MLX90393SLW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

TMAG5231C1GQDMRR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231A1CQDMRR
Brand:Texas Instruments

SL353LT
Brand:Honeywell

AH1807-W-7
Brand:Diodes Incorporated

A31315LLUBTR-XY-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

A31010SEHALT-4
Brand:Allegro MicroSystems

AS5147P-HTSM
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






