Manufacturer No:TLE4999C4S0001HALA1
Manufacturer:Infineon
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Type: | Linear Hall Sensor |
| Operating Supply Current: | 14.5 mA |
| Maximum Output Current: | 5 mA |
| Operating Point Min/Max: | - 50 mT to 50 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Ammo Pack |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | TLE4999C4S0001 SP005727375 |
HOTMLX92213ELD-AAA-000-RE
Brand:Melexis

ADAF1080BCPZ
Brand:Analog Devices
HAL1002UT-A
Brand:TDK-Micronas

SS351AT
Brand:Honeywell

TMAG5123C1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

AS5013-IQFT
Brand:ams OSRAM

HAL3736DJ-A
Brand:TDK-Micronas

US2882LUA-AAA-000-BU
Brand:Melexis

TMAG5231C1GQDBZR
Brand:Texas Instruments
MRUS74SK-001
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






