Manufacturer No:59630-1-T-03-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors 59630 1T03A FLOAT SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Tinned Leads |
| Current Rating: | 500 mA |
| Output Type: | Analog |
| Description/Function: | Sensor with integral float magnet attached |
| Brand: | Littelfuse |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting: | Panel |
| Operating Supply Voltage: | 200 V |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Series: | 59630 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Unit Weight: | 0.414412 oz |
HOT
59630-1-T-03-A
Brand:Littelfuse

LLC102000
Brand:SST Sensing

LLG810D324-004-C3
Brand:SST Sensing

VH1
Brand:Carlo Gavazzi

CD34CNFLFNOT5
Brand:Carlo Gavazzi
F03-16PE-25M
Brand:Omron Automation and Safety

LLC200D3SH
Brand:SST Sensing

BAF147B002-00A0
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SEN0370
Brand:DFRobot

VN2
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






